×

8. Klíče pro měření točivého momentu

Výrobci:

www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=16
www.toolimpex.eu/?strona=producent&id=11

Rozsah nabídky:

  • klíče elektronické pro měření točivého momentu / uhlu se snímačem a gyroskopem;
  • klíče elektronické produkční pro měření momentu / uhlu se snímačem, gyroskopem a bezdrátovou komunikací;
  • klíče klikací pro měření točivého momentu / uhlu s bezdrátovou komunikací;
  • kontroléry pro obsluhu a sběr dat z elektronických a klikacích klíčů a utahováků EC
  • momentové klíče;
  • utahováky a momentové šroubováky.

Elektronické měřící klíče se používají k měření a analýze utažených spojení s nejvyšší přesností vyžadovanou normami (točivý moment ± 0,5% a úhel ± 0,1 °). Shromážděná data jsou ukládána do interní paměti, díky čemuž má uživatel možnost archivovat data a dále je analyzovat pomocí dodaného softwaru. Elektronické klíče SCS Freedom, které nabízíme jsou díky výjimečné stabilitě měření a řadě užitečných funkcí, využívány v největších a nejlepších výrobních společnostech z automobilového, leteckého a kosmického průmyslu, nebo všeobecného průmyslu. Jako jediné měřicí momentové klíče na trhu umož�?ují analýzu řízeného utažení v reálném čase (graf se zobrazuje ihned po měření) a automatickou detekci zbytkového momentu (smart breakway). Nářadí může pracovat v režimu kontrolním (SPC), naprogramovaným a ovládaným bez zásahu uživatele a laboratorním (LAB) s plným přístupem ke změnám nastavení.

Elektronické produkční klíče SCS Freedom PRW díky vestavěnému snímači pro měření točivého momentu a gyroskopu pro měření úhlu připomínají svojí funkčností EC šroubováky. Tyto nástroje mohou mít vestavěný skener a modul pro bezdrátovou komunikaci. Díky němu je možné programování a shromažďování dat v reálném čase, jakož i propojení s vyhrazeným nebo externím kontrolérem, nebo přímo do zákaznické databáze. Použití dalšího softwaru Vám umož�?uje vizualizovat výrobní proces a kontrolu polohy nářadí a pořadí utahování. Klíč je k dispozici také v kabelové verzi (SCS Freedom EWW) se zmenšenými rozměry (odděleně nářadí a elektronika s displejem), která je vyžadována pro některé montážní procesy. K obsluze nářadí a analýzy dat lze použít platformu SCS Explorer a celý výrobní proces lze kontrolovat a vizualizovat pomocí programu SCS VPG+

Klíče klikací SCS CLS vám umož�?ují utahování a ověření utažení, na moment / uhel a odesílání získaných výsledků v reálném čase. Díky tomu je proces montáže chráněn před výrobními chybami (žádné utažení, dvojité utažení, nesprávné utažení) a je sledován počet provedených spojů a jejich výsledky. S jedním kontrolérem SCS FIM EVO může současně pracovat až několik klíčů. Systém shromažďování a ověřování dat lze připojit k externímu zařízení nebo centrální databázi. Kontrolér FIM EVO pracuje nejen s klikacími a elektronickými klíči, ale je k němu možné připojit jakýkoli EC utahovák, díky čemu spravujeme data ze všech utahovacích zařízení na montážní lince.

V naší nabídce jsou také momentové klíče americké společnosti STURTEVANT RICHMONT, ve verzi mechanické a elektronické. Slouží v produkci a kontrole utahovaných spojů a vyznačují se mimořádnou trvanlivostí. Produkční klíče jsou volitelné s modulem pro bezdrátový přenos dat a jedním z několika dostupných kontrolérů, které umož�?ují obousměrnou komunikaci s nářadím. Ke kontroléru Global400 můžeme připojit až 16 elektronických (Exacta) a mechanických klíčů (TAC a SLTC). Celý systém může fungovat jako jeden z prvků kompletní montážní stanice. Pokud chceme používat pouze bezdrátové mechanické klíče, nejlépe budou fungovat kontroléry PTV nebo TCV.

K utažení nejmenších šroubů (s točivým momentem od 0,01 Nm) jsou určeny utahováky a momentové šroubováky. V tomto ohledu můžeme nabídnout jak elektronicky poháněné utahováky (s možností sběru dat), tak i vysoce kvalitní ruční utahovací šroubováky SR ExacTorq, CAL i PM, aretováné pro jeden specifický utahovací moment (produkční) nebo nastavitelným utahovacím momentem / stupnicí (pro kontrolu utažení).

Podrobné informace o nabízených řešeních v této oblasti najdete v přiložených materiálech.

Katalogy:

Letáky:

Prezentace:

Filmy:

SCS Kontroler FIM EVO
SCS Průmysl 4.0
SCS CLS klíč ve spojení s kontrolérem FIM EVO
SCS Freedom4 - klíč s funkcí rozpoznání překážky
SCS Freedom4 - klíč při utahování motocyklu
SCS Freedom4 - klíč momentovo/úhlový s rozpoznáváním polohy dlaní
STURTEVANT RICHMONT klíč TCV
STURTEVANT RICHMONT klíč TCV e2
SCS Systém polohování
SCS klíč Freedom3 + systém polohování VPG+