×

Nízkonapěťové šroubováky a podavače

Producenti:

test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=37
test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=9
test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=38
test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=36

Rozsah nabídky:

  • nízkonapěťové šroubováky s invertorovým řízením (EC);
  • nízkonapěťové šroubováky řízené proudem (CC);
  • nízkonapěťové šroubováky s mechanickou spojkou;
  • šroubováky s nízkým (mikro) krouticím momentem a automatizované a robotické utahovací stanice;
  • podavače šroubů a podávací systémy integrované do utahovacího nářadí;
  • podavače pásek a štítků.

Nízkonapěťové šroubováky s převodníkem (EC) jsou nejmodernějším nářadím ve skupině elektrických šroubováků nabízených naší společností pro nízké (od 0,01 Nm) utahovací momenty. Umož�?ují přesné utahování s kontrolou krouticího momentu a úhlu, jakož i archivaci a přenos výsledků s jejich přiřazením ke kódu montovaného výrobku. Na jediném nástroji lze nastavit desítky vícekrokových utahovacích programů, které lze kombinovat do sekvencí. Nástroje se dodávají jako samostatná řešení pro ruční montáž i jako součást integrovaných montážních stanic. Pro nízké krouticí momenty (od 0,1 Nm s přesností 1-5 %) nabízíme šroubováky KOLVER K-Ducer s řídicí jednotkou a pro velmi nízké krouticí momenty (od 0,01 Nm) nabízíme šroubováky N-GINERIC eTDH, které kromě velmi vysoké přesnosti (krouticí moment od 0,5 % a úhel 0,1°) mají pokročilé řídicí funkce pro provedené připojení a nevyžadují řídicí jednotku - připojují se přímo k počítači. Toto řešení je obzvláště vhodné jako součást kompletní montážní stanice, automatizované nebo vybavené robotem, se systémem přímého podávání šroubů.

Nízkonapěťové šroubováky řízené proudem (CC - Current Control) nemají snímač pro měření krouticího momentu a úhlu, ale stejně jako šroubováky s převodníkem mají velmi vysokou přesnost (+/- 5 %) a možnost připojení externích zařízení, jako je volič zásuvek, spínací skří�?ka, snímač čárových kódů, signální sloupec atd. Toto řešení také umož�?uje nastavit více utahovacích programů pro jeden nástroj a archivovat výsledky. Šroubováky KOLVER Pluto/Nato/Mito, které nabízíme, mají bezjádrové motory a jsou řízeny nejmodernějšími elektronickými řídicími jednotkami. Díky nízkým nákladům na pořízení (ve srovnání s EC šroubováky), instalaci, provoz a údržbu, stejně jako díky snížené hladině vibrací a hluku, jsou šroubováky řízené proudem ideální alternativou k pneumatickým šroubovákům a umož�?ují nahradit několik nástrojů jedním najednou.

Elektrické šroubováky s nízkým krouticím momentem a mechanickou spojkou jsou k dispozici v bezkartáčovém a kartáčovém provedení a vyznačují se vysokou přesností (HIOS (např. BLG, BL, CL, VB) a KOLVER (např. FAB /RAF, KBL). Velmi zajímavou a jedinečnou možností jsou také šroubováky HIOS BLG-BC2 s integrovaným displejem, které mají možnost ověřit průběh utahování OK/NOK, počítat provedené spoje a řadu dalších užitečných funkcí. Kromě toho je možné šroubovák připojit k PLC zákazníka nebo k modulu se vstupními/výstupními porty - BLG-IO-Pro1.

Poloautomatické a automatické šnekové podavače OHTAKE/QUICHER NS/NJ a NSBI/NSRI doporučujeme jako řešení pro urychlení a zklidnění procesu montáže malých dílů. Plynulé dávkování šroubů na výměnné liště výrazně zlepšuje práci obsluhy šroubováku a usnad�?uje nabírání šroubu na bit. Podavače lze ovládat ručně nebo automaticky (namontované v automatické lince nebo u robota). Díky vyměnitelným kolejnicím lze manipulovat se šrouby různých velikostí, navíc je k dispozici několik typů drážek pro odebírání šroubů, včetně rotačních, které eliminují vibrace a zvyšují přesnost podávání. Dalším typem podavače šroubů používaným na výrobních linkách je ruční podavač šroubů OHTAKE ORK - s počítadlem - díky tomuto zařízení máme jistotu, že obsluha nabrala správný počet šroubů pro zvolený obrobek.

Podavače pásky a štítků (dávkovače) se používají na výrobních linkách a v odděleních údržby k přesnému a kontrolovanému dávkování pásky, pásků, štítků nebo kódů. Uživatel může nastavit rychlost, množství a délku dávkovaného materiálu. Nabízíme více než desítku typů těchto podavačů.

Podrobné informace o nabízených nástrojích a řešeních v této oblasti naleznete v přiložených materiálech.
Katalogy:

Letáky:

Prezentace:

Filmy:

KOLVER film K-Ducer Utahováky se snímáním
HIOS film Utahovák BLG BC2
OHTAKE film Podávače šroubů
N-GINERIC film Zautomatizovaný systém utahování šroubů
OHTAKE film Podavače šroubů
OHTAKE film Ohtake - Podávače šroubů LS-HM
OHTAKE film Podávače šroubů NJR
OHTAKE film Podavač LS-HR
OHTAKE film Podavač NSB
OHTAKE film Podavač OM 26M
OHTAKE film Podavač OM 26R
OHTAKE film Podávače šroubů
OHTAKE film Podávač NJ - výměna kolejnice
KOLVER film Podávání šroub
HIOS film Podávače šroubů