×

Kabelové utahováky se snímači (EC)

Producenti:

test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=4
test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=37
test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=16
test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=36
test.toolimpex.eu/?strona=producent&id=38

Rozsah nabídky:

  • Elektrické kabelové utahováky s kontrolou momentu a úhlu utahování;
  • Inteligentní utahovací vřetena;
  • Elektrické impulzní kabelové utahováky;
  • Přesné utahováky na nízké a velmi nízké (mikronáklady) momenty, pro ruční a automatickou práci;
  • Automatizované a robotizované utahovací stanice a montážní pracoviště.

Utahováky se snímači (EC) jsou nejvyspělejší skupinou utahovacích nástrojů. Tyto systémy umož�?ují libovolné programování a provádění přesných procesů utahování (přesnost v rozmezí 0,5-5 %) s současným monitorováním a archivací výsledků. Nástroje EC umož�?ují utahování na nastavený moment a úhel, mohou pracovat v automatickém nebo manuálním režimu, jsou k dispozici v kabelových i bezdrátových verzích a pokrývají široký rozsah momentů. �?ídicí jednotky pro utahováky mohou být vybaveny dodatečnými komunikačními moduly a vstupy/výstupy. Díky vestavěnému displeji je možné vizualizovat proces v reálném čase a zařazení systému do interní sítě umož�?uje dálkovou konfiguraci nástroje a průběžný přehled událostí. V oblasti manuálních kabelových šroubováků EC s momenty utahování od 0,5 do 250 Nm nabízíme spolehlivé a inovativní nástroje AMT HSX (úhlové a přímé), PSX (pistole) a řídicí jednotky SMX.

Inteligentní utahovací vřetena AMT ESX oraz KSX (kompaktní) lze použít zákazníkem nebo integrátorem jako součást montážní stanice nebo mohou být dodány naší firmou jako kompletní, automatizované nebo robotizované utahovací stanice. Vřetena mají modulární konstrukci a zajišťují nejvyšší přesnost procesu utahování díky snímačům momentu, které měří moment přímo na výstupu. I při složitých konstrukcích se dvěma snímači ec pro zaznamenávání točivého momentu a úhlu otáčení je vřeteno připojene k řízení pouze jedním hybridním kabelem pro přenos dat a řízení, a prostřednictvím LED diod jsou zobrazeny stav provozu a komunikace, stejně jako potvrzení utažení. Standardní vřetena, které nabízíme v této oblasti, pokrývají momenty od 3 do 1300 Nm.

Elektrické impulzní utahováky se osvědčují v operacích, kde potřebujeme vysokou rychlost nástroje při minimální reakci momentu na ruce operátora s plnou kontrolou a archivací dat z utahování. Nabízíme nástroje od společnosti Aimco s rozsahy 18-30 Nm a 28-50 Nm ve tvaru pistole.

Precizní nízkonapěťové utahováky se snímači (EC)  KOLVER K-Ducer (KDS) jsou určeny pro nízké utažení momentů (od 0,1 Nm). Tyto utahováky se vyznačují vysokou přesností (od 1 %) díky použití vysoce kvalitního kompaktního snímače, velmi dobrým ergonomickým vlastnostem, teplotní ochranou, LED indikátory OK/NOK a mnoha inovativními funkcemi. Série KDS je k dispozici ve verzích přímých, pistolových a jako v pro vestavbu. Utahováky KDS jsou programovatelné a řízeny řídicí jednotkou KDU, která je vybavena barevným dotykovým displejem a intuitivním rozhraním. Celé zařízení je uzavřeno v kompaktním pouzdře a zajišťuje plnou komunikační schopnost s použitím libovolného externího systému.

Pro velmi nízké momenty (od 0,01 Nm) máme k dispozici utahováky od společnosti N-GINERIC ng-eTDH a TDH i TDS které kromě velmi vysoké přesnosti (moment od 0,5 % a úhel 0,1°) nabízí pokročilé funkce pro kontrolu utažení spoje a umož�?ují detekci správného utažení pro konkrétní díl a nepotřebují řídicí jednotku - jsou připojeny přímo k PC. Toto řešení se skvěle osvědčuje zejména jako součást autonomní montážní stanice pro malé díly, automatizované nebo robotizované stanice, a to i s přímým podáváním šroubů. Nabízená zařízení spl�?ují požadavky Průmyslu 4.0.

Podrobné informace o nabízených nástrojích a řešeních v této oblasti najdete v přiložených materiálech.Katalogy:

Letáky:

Prezentace:

Filmy:

AIMCO film Utahování - vřetenový systém
AIMCO film Linia montażowa Hyundai
AIMCO film AcraDrive Nissan
AMT film Technologie utahování
KOLVER film K-Ducer Snímací systém
SCS film Kontrolér FIM EVO
KOLVER film K-Ducer Utahováky se snímáním